Wiek: 50 lat. Pochodzenie: Pionki. Stan cywilny: żonaty. Rodzina: córka i syn.
Jestem trenerem muzycznym. Moja praca przez wiele lat była zawiązana z podróżami po Polsce i poza jej granicami. W głębi serca czuję jednak, że moim przeznaczeniem jest Miasto Pionki. Tu założyłem rodzinę, zbudowałem dom i podjąłem pracę.
Od 30 lat kształcę dzieci i młodzież w zakresie kultury i sztuki. Prowadzę Ognisko Muzyczne w Pionkach, którego tradycje sięgają 1958 roku. W latach 2015 - 2020 byłem dyrektorem Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.
Był to czas, w którym nasze miasto i jego okolice zyskały ogromny prestiż w skali całej Polski poprzez festiwale muzyczne, teatralne, filmowe, a także wydarzenia historyczne. Byłem odpowiedzialny za organizację dużych imprez w mieście: Wigilie i Sylwestry miejskie, koncerty, festyny, pikniki i inne. Współorganizowałem koncert z okazji 25-lecia pracy artystycznej znanego wokalisty z Pionek. Poświęcałem swój czas i energię dla dobra mieszkańców regionu, bo Pionki i okolice to dla mnie wyjątkowe miejsce na Ziemi.
Filip Chrzanowski pochodzi z rodziny silnie związanej z Jedlnią-Letnisko i Radomiem. Tata - Jerzy był przewodniczącym Rady Gminy Jedlnia-Letnisko i jest aktywnym społecznikiem. Dziadek Kazimierz przed wojną pełnił funkcję zastępcy nadleśniczego w Jedlni, po wojnie pracował w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Prababcia Wacława Golczewska-Chrzanowska - „Bunia” była matką chrzestną sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisku, pełniła funkcję dyrektorki szkoły im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Prapradziadek Czesław Golczewski był na początku XX wieku Prezydentem Radomia oraz jednym z założycieli Jedlni-Letniska.
Filip Chrzanowski uzyskał tytuł magistra na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, ponadto jestem absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania cyberbezpieczeństwem. Posiadam także tytuł Master of Business Administration (MBA) i certyfikat zarządzania projektami PRINCE2. Doświadczenie zawodowe zdobywał w administracji samorządowej i rządowej na szczeblu wojewódzkim, gdzie brał udział w koordynacji największych inwestycji infrastrukturalnych na Mazowszu. Od ponad 8 lat związany z branżą kolejową. Jest członkiem radomskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej oraz Wiceprzewodniczącym Rady Programowej Stacji Muzeum (d. Muzeum Kolejnictwa).
Od klikunastu lat zaangażowany w liczne inicjatywy o charakterze patriotycznym, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Jest także promotorem idei patriotyzmu gospodarczego. Za swoją aktywność został odznaczony:
Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości przez Prezydenta RP.
Odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Medalem „Pro Patria” przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Medalem Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego „Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko” przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego.
Radny ze Skaryszewa, posiada wykształcenie wyższe. Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie. Zadeklarowany miłośnik rodzinnego miasta. Jak powiada, nigdy nie wyjedzie ze Skaryszewa. Początkowo pracował w miejscowym domu kultury jako instruktor muzyki. Teraz jest szefem placówki, uczy muzyki. Jest radnym powiatowym z Prawa i Sprawiedliwości. Lubi grę na saksofonie i stare samochody.